Bierna ochrona przeciwpożarowa

Bierna ochrona ppoż. jest – obok czynnego zabezpieczania przeciwpożarowego – jednym z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie rozprzestrzeniania się powstałego pożaru. Wykorzystywane piany i pasty, które pęcznieją w kontakcie z wysoką temperaturą, mają za zadanie zwiększyć odporność ogniową, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia zniszczeń zagrażających nośności konstrukcji danego obiektu.

Prawidłowo dobrana bierna ochrona przeciwpożarowa powinna składać się z materiałów wysokiej jakości, które mają odpowiednie certyfikacje, a także aprobatę techniczną oraz klasyfikację ogniową. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wykorzystane środki zapewnią odpowiedni poziom zabezpieczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Środki biernej ochrony przeciwpożarowej

Do podstawowych środków biernej ochrony przeciwpożarowej należą masy i piany ogniochronne. Zależnie od specyfikacji mogą one różnić się między sobą składem oraz zastosowaniem. Warto zwrócić uwagę na:

Masy ogniochronne jednoskładnikowe – przyjmują one formę pasty koloidalnej żywicy syntetycznej i wody. Świetnie sprawdzają się w formie środka biernej ochrony przeciwpożarowej, ponieważ powłoka wykonana z tej masy jest całkowicie niepalna, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się pożaru.

Farby ogniochronne pęczniejące – pod wpływem wysokiej temperatury powłoka wykonana z tego rodzaju farby zaczyna zwiększać swoją objętość, dzięki czemu tworzy się ogniochronna izolacja.

Piany ogniochronne – wysokiej jakości piany poliuretanowe, które wykorzystywane są do: zabezpieczania stolarki okiennej i drzwiowej, poprawy dymoszczelności, ogniochronnych wypełnień. Dzięki pianie ognioochronnej ogień ma utrudnione zadanie w rozprzestrzenianiu się, co zmniejsza pożar, a nawet nie dopuszcza do jego wybuchu. Obiekty objęte bierną ochroną przeciwpożarową, taką jak izolacje z piany oraz odpowiednich mas, są również łatwiejsze w gaszeniu, co zwiększa szanse na powodzenie akcji ratunkowej i minimalizuje straty materiale. Można powiedzieć, że w ochronie przeciwpożarowej, podobnie jak w ochronie zdrowia, zapobieganie i profilaktyka to połowa sukcesu. Odpowiednio zabezpieczony obiekt daje bowiem duże szanse na to, że albo do pożaru w ogóle nie dojdzie, albo też jego skutki będą dalece mniej dotkliwe. Jeśli więc poszukujesz sprawdzonych fachowców, którzy zajmują się dostarczaniem takich technologii gaśniczych, jak piany i masy ognioochronne, serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś.


Kontakt:

Hurtownia sprzętu BHP i PPOŻ "STRAŻAK"


ul. Szosa Chełmińska 167-167a, 87-100 Toruń
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:30
strażak toruń


tel. kom. 603-352-351, 690-509-128
tel. 56 655-22-05, 56 621-06-35

Copyright © 1998-2023 by Strażak Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by DIGITALSKY