Części serwisowe do gaśnic i przegląd

Zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenia przeciwpożarowe powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym przynajmniej raz na rok. Wykonanie przeglądu gaśnic potwierdzone jest odpowiednią kontrolką umieszczoną na sprzęcie. Koniecznie trzeba pamiętać, że brak dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli gaśnicy, może być podstawą do nałożenia grzywny. Zajmujemy się kompleksowym przeglądem gaśnic oraz oferujemy części serwisowe. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z serwisem i naprawą gaśnic.

Okresowe przeglądy hydrantów, drzwi i gaśnic

Uzupełnienie naszej oferty sprzedażowej stanowi wykonywanie okresowych badań hydrantów oraz przeglądów drzwi ppoż i gaśnic. Warto przy tym pamiętać, że aktualnie obowiązujące przepisy prawne określają w precyzyjny sposób, ile gaśnic powinno znaleźć się na wyposażeniu obiektu oraz jak często powinny być poddawane przeglądom technicznym.

Wyłącznie sprawne urządzenia są w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwo podczas ewentualnych pożarów, dlatego nie powinno się bagatelizować ważnej kwestii, jaką bez wątpienia są okresowe przeglądy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w tym zakresie!

Przegląd drzwi ppoż. – ważne informacje

Jednym z najważniejszych elementów systemu ochrony ppoż. są drzwi przeciwpożarowe, których zadaniem jest oddzielanie i zabezpieczanie poszczególnych pomieszczeń lub ciągów komunikacyjnych przed przedostawaniem się ognia, wysokiej temperatury i dymu. Jednakże, by mogły one w pełni funkcjonalnie odgrywać swoją rolę, muszą być regularnie kontrolowane.

Jak często robić przegląd drzwi przeciwpożarowych?

Każde urządzenie przeciwpożarowe musi być poddawane regularnym kontrolom technicznym w celu potwierdzenia poziomu zabezpieczeń. W przypadku drzwi przeciwpożarowych częstotliwość przeprowadzanych przeglądów związane jest z dokumentacją techniczno-ruchową, a także z dołączoną instrukcją obsługi oraz obowiązującymi Polskimi Normami. Standardowo przegląd drzwi przeciwpożarowych nie powinien odbywać się rzadziej niż raz do roku.

Kto wykonuje przegląd drzwi przeciwpożarowych?

Prace związane z przeglądem i serwisem drzwi przeciwpożarowych mogą dokonywać jedynie specjaliści od zabezpieczeń ppoż. Pracujący w naszym przedsiębiorstwie eksperci mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty, ale także doświadczenie. Od lat zajmujemy się czynnościami związanymi z ochroną przeciwpożarową w budynkach mieszkalnych, usługowych oraz przemysłowych.


Kontakt:

Hurtownia sprzętu BHP i PPOŻ "STRAŻAK"


ul. Szosa Chełmińska 167-167a, 87-100 Toruń
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:30
strażak toruń


tel. kom. 603-352-351, 690-509-128
tel. 56 655-22-05, 56 621-06-35

Copyright © 1998-2024 by Strażak Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by DIGITALSKY