SPRZĘT PPOŻ

Armatura przeciwpożarowa

Armatura przeciwpożarowa jest niezwykle ważnym elementem całych systemów ochrony ppoż. Wszystkie elementy wchodzące w zakres prawidłowego transportu środka gaśniczego są niezbędne do sukcesu w prowadzeniu akcji gaśniczej. Jeśli zastosowane zostaną elementy wadliwe lub nieprawidłowe, wtedy łatwo o wystąpienie problemów. Dlatego tak ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na składowe armatury przeciwpożarowej.

Co obejmuje armatura przeciwpożarowa?

Jednym z podstawowych elementów armatury przeciwpożarowej jest szafka hydrantowa. To właśnie w tej konstrukcji powinny być umieszczone części składowe instalacji, takie jak: prądownica, wąż i zawór hydrantowy. Jest to jeden z podstawowych systemów gaśniczych, który znajduje się w budynkach. Jego instalacja jest obowiązkowa – o czym warto pamiętać.

Niezwykle ważnym elementem armatury przeciwpożarowej są także łączniki tłoczne. Wykorzystywane są do tworzenia połączeń szybkozłącznych węży, a także podłączania innych składowych systemów hydraulicznych, takich jak: pompy, rozdzielacze, prądownice i hydranty. Wśród armatury przeciwpożarowej ważną rolę odgrywają; nasady i pokrywy – zarówno elementy z gwintem wewnętrznym (łączenie sprzętu ppoż.), jak i zewnętrznym (łączenie węży i ssawek).

Warto przyjrzeć się też zastosowaniu prądownic hydrantowych. Są one wykorzystywane do regulacji wydajności strumienia wody, a także wyboru jego rodzaju; zwarty, rozproszony itd. Możliwe jest też pełne zamknięcie przepływu. Ważnym elementem są też rozdzielacze kulowe, które podłączane są do głównej linii węża i pozwalają na stworzenie dodatkowego strumienia.

Powszechnie wykorzystywane w trakcie pożarów są również kurtyny wodne. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru, a także zmniejszenie intensywności promieniowania cieplnego. W miastach wykorzystywane bywają w formie dodatkowej atrakcji i miejsca, gdzie można schłodzić się w upalne dni.

Zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku to wymóg prawny, ale i świadomość jakie zagrożenia niesie ze sobą ogień. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w swojej ofercie posiadamy produktu armatury ppoż. U nas można kupić m.in.:

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie wystąpienia pytań, prosimy o kontakt.


Kontakt:

Hurtownia sprzętu BHP i PPOŻ "STRAŻAK"


ul. Szosa Chełmińska 167-167a, 87-100 Toruń
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:30
mail do hurtowni sprzętu bhp


tel. kom. 603-352-351, 690-509-128
tel. 56 655-22-05, 56 621-06-35

Copyright © 1998-2022 by Strażak Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by DIGITALSKY