GAŚNICE PIANOWE, GASTRONOMICZNE

Gaśnice pianowe

Zawierają one czysty środek gaśniczy stosowany do walki z pożarami cieczy. Nie nadają się do pożarów urządzeń elektrycznych i metali. Gaśnice pianowe znajdują powszechne zastosowanie w gospodarstwach domowych. Są one bardzo skuteczne oraz nie powodują dużych zniszczeń po zastosowaniu piany. Przykładowo może być używana podczas pożarów w kuchni. W porównaniu z gaśnicami proszkowymi są bardziej ekologiczne i łatwiejsze w użyciu.

Zalety gaśnic pianowych

Wśród gaśnic gastronomicznych wysoki odsetek stanowią właśnie gaśnice pianowe. Przede wszystkim jest to związane z łatwością ich obsługi, dzięki czemu mogą być bez trudu wykorzystane przez osoby, które nie mają żadnego doświadczenie z podobnymi urządzeniami. Kolejną ogromną korzyścią wynikającą z użytkowania gaśnic pianowych jest ich wysoka skuteczność w gaszeniu m.in. pożarów oleju. Większość dostępnych na rynku sprzętów ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu może zostać łatwo umiejscowiona nawet na niedużej przestrzeni.

Warto również wspomnieć o aspektach proekologicznych w przypadku gaśnic pianowych. Ich wykorzystanie nie prowadzi do zanieczyszczenia gaszonych pomieszczeń, dzięki czemu usunięcie piany jest bezpieczne. Co więcej, gaśnice pianowe mogą być wielokrotnie napełniane.

Gaśnice płynowe

Gaśnice płynowe przeznaczone są do gaszenia pożarów ciał stałych np. tworzyw sztucznych, tkanin, papieru, drewna oraz cieczy palnych. Działanie polega na schładzaniu się palącego materiału oraz na odcięciu dopływu powietrza do strefy spalania. Ten rodzaj gaśnicy nie sprawdzi się przy gaszeniu urządzeń elektrycznych znajdujących się pod napięciem.

Zalety gaśnic płynowych

Gaśnice płynowe w roli środka gaszącego wykorzystują specjalistyczny płyn. Jego zadaniem jest nagłe obniżenie temperatury oraz odcięcie dostępu tlenu do ognia. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest wydłużony czas działania, dzięki czemu znacznie skraca się czas potrzebny do pełnego ugaszenia pożaru i zakończenia akcji gaśniczej.

Warto też wiedzieć, że ten rodzaj gaśnic wyposażony jest we wskaźnik ciśnienia, który umożliwia kontrolę ciśnienia w gaśnicy, dzięki temu jest możliwość licznego uzupełniania środka gaśniczego.

W kwestii łatwości obsługi są to gaśnice zbliżone do gaśnic pianowych.


Kontakt:

Hurtownia sprzętu BHP i PPOŻ "STRAŻAK"


ul. Szosa Chełmińska 167-167a, 87-100 Toruń
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:30
strażak toruń


tel. kom. 603-352-351, 690-509-128
tel. 56 655-22-05, 56 621-06-35

Copyright © 1998-2024 by Strażak Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by DIGITALSKY