ZNAKI I INSTRUKCJE

Instrukcje bhp

W naszej ofercie znajdują się instrukcje bhp, odpowiadające na potrzeby zakładów pracy o różnych profilach działalności. Zapewniamy materiały między innymi dla pracowników:

  • warsztatów stolarskich,
  • warsztatów samochodowych,
  • magazynów,
  • przetwórstwa tworzyw sztucznych,
  • budowlanych i instalacyjnych,
  • gastronomii i przetwórstwa spożywczego.

Oferujemy także instrukcje bhp obsługi sprzętów, w tym:

  • szlifierek, frezarek, dźwigników itp.,
  • maszyn produkcyjnych, szwalniczych itp.,
  • urządzeń biurowych i gastronomicznych.

Zachęcamy do zakupu gotowych instrukcji. Jeśli nie znajdą Państwo tego, czego potrzebują, możemy napisać specjalną instrukcję BHP na zamówienie.

Instrukcje ppoż

W asortymencie posiadamy także instrukcje ppoż, które ułatwiają używanie sprzętu przeciwpożarowego oraz ewakuację osób znajdujących się w budynku, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jakie informacje powinna zawierać instrukcja bezpieczeństwa pożarowego?

Na podstawie informacji zawartych w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) każda instrukcja bezpieczeństwa pożarowego musi zawierać komplet szczegółowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Dobrane są one indywidualnie na podstawie specyfikacji poszczególnych rodzajów obiektów, a także związane z obecnymi w nich instalacjami oraz zastosowaniem znajdujących się wewnątrz maszyn, urządzeń lub narzędzi. Dlatego każda instrukcja bezpieczeństwa pożarowego podzielona jest na dwie części; graficzną i opisową.

Część graficzna musi zawierać plany wszystkich kondygnacji (pięter), które znajdują się w danym budynku. W tym niezwykle ważne jest, by uwzględnione zostało dodatkowe oznakowanie punktów, takich jak: rozmieszczenie sprzętu gaśniczego, przebieg dróg ewakuacyjnych na każdym piętrze i w poszczególnych pomieszczeniach, oznakowanie ewakuacyjne, umieszczenie hydrantów, drogi dojazdowe, potencjalny dostęp do urządzeń dźwigowych, tereny przyległe do obiektu itp.

Część opisowa instrukcji bezpieczeństwa pożarowego musi zawierać: informacje o danym obiekcie, obowiązki pracowników, zadania, które zostały im powierzone, plany ewakuacji, wykaz zachowań zabronionych itd. Niezwykle ważne jest, by w części opisowej znalazły się również informacje dotyczące zaznajomienia pracowników z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego, zasadami użycia sprzętu ppoż., a także zasady dotyczące bezpiecznej pracy i zachowania w przypadku sytuacji zagrożenia.

Zapoznaj się z pełna ofertą naszego sklepu i dokonaj zakupu tych instrukcji ppoż oraz bhp, które zapewnią bezpieczeństwo osobom znajdującym się na terenie budynku. Jeżeli masz jakieś pytania – zadzwoń lub napisz do nas! Z chęcią na nie odpowiemy i pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru.


Kontakt:

Hurtownia sprzętu BHP i PPOŻ "STRAŻAK"


ul. Szosa Chełmińska 167-167a, 87-100 Toruń
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:30
strażak toruń


tel. kom. 603-352-351, 690-509-128
tel. 56 655-22-05, 56 621-06-35

Copyright © 1998-2024 by Strażak Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by DIGITALSKY